S1. Kayıt işlemi nedir?
C1. Kayıt işlemi 3 basit adımdan oluşur:

  • Ülke temsilciliğinden/kayıt yapılacak olan temsilcilikten herbirini 6$ karşılığında Aktivasyon Anahtarı satın alınız. Aktivasyon Anahtarı sadece belirli bir ülkede kayıt etmede kullanıma özeldir.
  • Aktivasyon Kodunu oluşturmak için seçilen ECD website hosting paketi ile Aktivasyon Anahtarını etkinleştirin. Etkinleştirmek için, ECD 2 yıl paketi, 588 $ + 2 Aktivasyon Anahtarına gereksinim duyar.
  • Seçilen ECD website hosting paketini kayıt etmek / satın almak için Aktivasyon Kodunu kullanın.

Şimdi hesabınıza erişmeye ve web sitesi oluşturmak için "ECD Website Builder" kullanmaya hazırsınız.
(Not: Genellikle, bu 3 adım hızlı başlamanıza yardımcı olmak için Temsilcilik tarafından birlikte yapılmaktadır.)

S2. Yapılacak başka ödemeler var mı?
C2. Farklı ülkelerde uyulan farklı vergi yasaları vardır. Bazı ülkelerde, KDV veya Satış Vergisi ve Gelir Vergisi ödenir. Lütfen Ülke Temsilciliğinin tavsiyelerini izleyiniz.

S3. Aktivasyon Anahtarı nedir?
C3. Activation Anahtarı sizin ECD web hesap hosting paketi etkinleştirmeniz için Ülke Acente / Agent (Aktivasyon Anahtarı başına 6 $) satın almanız gereken başlangıç anahtarı (veya pasaport) 'dır.

S4. Aktivasyon Kodu nedir?
C4. Aktivasyon Kodu ECD website hosting paketinizi etkinleştirdikten sonra oluşturulan ülke kodu ve ürün paketini belirten harf ve rakamlardan oluşan koddur.
Aktivasyon Kodu sonrasında ECD website hosting pakati satın almak için kullanılır.

S5. Aktivasyon Anahtarlarını nereden satın alabilirim?
C5. Ülke temsilcilikleri aktivasyon anahtarı satışından sorumludur. Ayrıca işe başladıktan sonra, üst kollarınızdan Aktivasyon Anahtarı satın alabilirsiniz.