Genel Sanal Ofisim

Sanal Ofisim nedir?
Bu ofis, Mega'nin IT uzmanları tarafından oluşturulmuş olup, işinizi şirketle yapabilmenize yardımcı olan tam zamanlı, online bir ortamdır. İnternet yoluyla her zaman her yerden bu sanal ofise ulaşabilir, sipariş ve transfer işlemlerini yapabilir, komsiyonlarınızı düzenleyebilir ve profilinizi güncelleyebilirsiniz. İhtiyaç olduğu durumlarda ise Mega ofis personeliyle iletişime geçmek için ofisinizi kullanabilirsiniz.

Ticari Hesap (BA) nedir?
Ticari Hesap ürünü aldığınız esnada size verilir. İşiniz için bir isim belirlersiniz ve Mega'nin burada standart prosedürü vardır: Her hesap ünvanı en fazla 15 karakter olabilir. Örneğin; abecesayısal (alpha-numeric) karaktere sahip olabilir. Oluşturulan BA, BC'lerinizi (Ticari sayfa) yönetebilmek için standart olmak zorundadır.

Komisyon ödemeleri ve diğer bilgiler sadece sahibine gönderilir. Sahibin seçenekleri ve tercihleri internet yoluyla güncellenebilen personel profilde saklanır.

Ticari Merkez(BC) nedir?
Ticari Merkez (BC) bir Mega paket ürünü alındıktan sonra verilir. Bu sayfa, bütün satış aktivitelerinizi ve Mega'ya referans olduğunuz alt kollarınızı kontrol etmek üzere dizayn edilmiştir.

Ticari Hesap Girişi Nedir?
Sanal Ofisinize tıkladığınızda, sizden giriş için ünvanınızı ve kişisel/puzzle şifrenizi girmenizi isteyecektir. Bu ünvan kayıt olduğunuzda sizin seçtiğiniz isimdir.

Başkasının adına BC şifresi isteyebilir miyim?
Hayır. Mega güvenlik hesap numarasını,şifresini sadece BA'nın asıl sahibi fax veya e-mail yoluyla isterse kendisine gönderir.

Güvenlik

Niçin USK kaydı yapmalıyım?
Sanal ofisinize girebilmek için ilk defa seri numaralı USK karttaki Puzzle Şifre gereklidir. Bu hesaba giriş için pasaport işlevi görür.

PIN girişi nedir?
Daha sonraki Sanal Ofis girişleri için Pin (Kişisel Kimlik Numarası) gereklidir.

Mega web hosting hizmeti kaç yıl sürer?
Her bir Mega Web Hosting Hizmet Paketi iki (2) yıllıktır. Yenileme yapılmadığı takdirde belirtilen süre olan iki (2) yıl dolduğunda hesap sona erecektir. Kullanım süresi boyunca müşteriler şirket tarafından sunulan tüm web hosting imkanlarını web hosting Ürün Paketi Şart ve Koşulları altında kullanabilirler.

Süresi bitmiş hesap şirketin veritabanından ne zaman silinecektir?
Kullanım süresi sonlandıktan sonra 12 ay boyunca yenileme yapılmazsa hesap şirketin veritabanından tamamen silinir.

Otomatik bir yenileme süreci var mı ve nasıl çalışır?

Evet, Şartlar ve Koşullarda (3) belirtildiği gibi doğrudan yenileme seçeneği mevcuttur. Müşteri destek birimi iptalle ilgili olarak bilgilendirimediği sürece son günden 15 gün önce BA ve domain hesapları otomatikmen yenilenecektir. Tabi hesapta yeterli miktar olması şartıyla.