Bu politika tüm Mega Holding Hosting Servisleri veya Ürünleri kullanıcıları için geçerlidir. Mega Holding Hosting Servisleri veya Ürünlerini kullanan herhangi bir müşteri kullanım öncesi bildirilen bu kurallara uymakla yükümlüdür.

Bu Kabul Edilebilir Kullanım Politikası ve kuruluş politikaları zamanla değişebilir ve en son yayınlanan, eski hükümlerin yerine geçmiş kabul edilir.

Kötüye Kullanma ve Spam

İstenmeyen,yasaklanan ve uygunsuz reklamların, diğer içeriklerin gönderimi yasaktır. Mega Holding spam konusunda sıfır toleransa sahiptir. Mega Holding hostinginin istenmeyen toplu maillerin ve spam içerikli iletilerin gönderilmesi için kullanılması durumunda, müşterinin Ticari Hesabı ve satın aldığı hizmetler uyarılmadan derhal sonlandırılacaktır.

Mega Holding servisleri üzerinden toplu ticari reklam iletileri, bilgi broşürleri, yardım kuruluşu istekleri, imza için istekler, politik ve dini yazılar gibi istenmeyen grubuna giren iletiler durumunda kişinin hesabı ve işlemlerine son verilecektir.

Politik ve Yasadışı İçerik.

Site sahibi web sitede yayınlanan bilgiler için sorumludur. Dili,içeriği veya grafiklerle ilgili haklı şikayetler alınması durumunda, Mega Holding müşterinin web hosting servislerini, ticari hesabını ve web sitesini derhal kapatacaktır.

Web siteni Mega Holding şirketinin kendi takdiriyle yasadışı olarak belirlemiş olduğu materyaller için kullanılamaz. Materyal kavramı tüm web site içeriklerini yani tanıtıcı yazıları, grafikleri(fotoğraf, çizim,resim, logo dahil), programları, video ve ses kayıtlarını içerir.

Yasadışı içerik herhangi bir anlaşmayı, kanunu, düzenlemeyi ve yasal düzeni ihlal eden içerik türüdür. Bu içerik : müstehcen materyalleri, iftirayı, dolandırıcılığı, tehditi, gözdağı verme ve rahatsız edici cümleleri veya başkalarının haklarını ihlal eden materyalleri(örn:telif hakkı, markalar) içerir.

Yasak web site içeriği örneği:

Suçu cesaretlendiren veya şiddete kıvılcım olan, bir kişinin veya grubun cinsiyet, milllet,din, renk,yaş, medeni hali, cinsiyet tercihleri, engellilik hali ve politik fikirlerini aşağılayan materyallerdir.

Yetişkin İçeriği

Müstehcenliği barındaran ve ticari amaçlarla kurulu bu siteler Mega Holding serverlarında bulunmasına izin verilmez.Yasaklanmış siteler pornografik materyallere(resim ve multimedya)ulaşım sağlayan sitlerdir, ücretli ya da ücretsiz olsun veya yetişkin doğrulamasına sahip olsun bu siteler yasaklıdır.

Mega Holding Hosting bazı müşteriler için ve özellikle seçkin müşteriler için ekstra haklar tanıma hakkını saklı tutar.

Diğer sitelere link sağlayan eğitsel siteler veya yetişkinlerin doğasıyla ilgili yazılar için takdirimizle istisnalar yapılabilir.

Daha Fazla Bilgi

Yetişkin içerikli web siteleri diğer web sitelerine göre alışık olmayan kullanım biçimlerine neden olur. Bu tip siteler sunucuyu yoğun bir şekilde zorladığı için sunucuda ki diğer sitelere de zarar verebilir. Sunucu da fazla yer kaplamaması için yetişkin içerikli sitelerin sayısını sınırlayarak yani bu tip sitelerin kullanımını sadece üst seviye hesaplardaki müşterilerimizle sınırlı tuturak burdaki yoğunluğu telafi ederiz.

Etkileşimli Chat

Chat ziyaretçilerin mesaj göndermesini ve diğer ziyaretçilerle aynı anda yazışmasını sağlayan gerçek zamanlı bir web site uygulamasıdır. Interaktif web uygulamaları, yani chat tipi uygulamalar, Mega Holding Hosting sunucularında kullanılmasına izin verilmemiştir.

Daha Fazla Bilgi

Web bu tip uygulamalar için uygun değildir ve sunucular üzerindeki etkisi çok büyük olabilir. Ne kadar ziyaretçi varsa, sunucunun N'in karesi kadar bir yoğun çalışma altına girer. Bu tip uygulamanın uygulanması çok zordur. Bunun yanında çoğu sistemin mesaj göndermek için CGI veya daha farklı dinamik içeriği kullandığını kabul edersek sunucu ne kadar güçlü olursa olsun aşırı derece yavaşlar. ''Chat'' bu nedenle sadece kendisi için tasarlanmış sistemlerde kullanılabilir. Mega Holding Hosting bu tür sistemleri desteklmemektedir.

Hesap Özelliklerinin Kötüye Kullanımı

Herhangi bir şekilde üçüncü şahıslara normal girişten farklı yani izinsiz olarak bir hesabı ve dosyaları iletmek yasaktır. Üçüncü şahıslar tarafından isimsiz veya kötüye kullanım amaçlı herhangi bir işlemde bulunmak yasaktır. Mega Holding Hostinginin veya network bileşenlerinin güvenliğine, işleyişine etki eden bir işlemde bulunmak ya da diğer kullanıcıları ve şirketi negatif olarak etkilemek, hizmet kalitesini düşüren bir işlem yapmak yasaktır. Bu işlmeler sadece üçüncü şahısların script hzimetlerine, veritabanı hostingine, sayaçlara, banner değişimlerine, otomatik cevaplandırıcılara, mail kutularına, mail göndermeye filtrelemeye, içerik yayınlama sistemine erişmesiyle sınırlı değildir, diğer kişilere bedava sayfa teklif etmek de yasaktır. Bu politika, video ve ses yayını, dosya depolamayı, yerel olmayan dosya yedeklemesini, dosya paylaşımını, resim havuzunu, yazılım havuzunu, hesaba ait olmayan dosyaları ve sadece Mega Holding tarafından belirlenen şekilde paylaşılmış web hosting ortamına uygun olmayan ya da aşırı yüklenen bu kaynakların kullanımını yasaklar. Tüm hesap özellikleri hesapla alakalı olan web sitelerin gelişimi ve uygulanması için kullanılmalıdır.

In order to manage data usage more efficiently, Mega Holding periodically removes customer e-mail accounts which have expired for more than three(3) months. In addition, Mega Holding will delete customer e-mail accounts (1) where users have not used (logged on/accessed them) for more than six (6) months, or (2) which have more than 90% unread emails for more than six (6) months.

Once the customer e-mail account has been deleted, all account information will be permanently deleted from all Mega Holding databases and shall no longer be recoverable.

Kaynak Kullanımı

Mega Holding Hosting hizmeti küçük işletme,ev ve iş websitelerinin tipik ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Bu hizmet; büyük işletmeler, uluslararası merkezli işletmeler, ya da tipik olmayan uygulamalar gibi süreçler için tasarlanmmamıştır.

CPU zamanı, hafıza kullanımı ve network kaynakları gibi sistem kaynaklarını kullanan web siteleri yoğundur ve uygun bir seviyeye kadar düşürülmesi bu kaynakların imce ayardan geçmesi ya da devre dışı bırakılması tavsiye edilir. Mega Holding Hosting yüksek sunucu kullanım seviyesini belirlemede son sözü söyleme hakkına sahiptir.

Mega Holding sunucularında kullanıcılar croon jobs, PHP scriptleri, etkileşimli komutlar, uzaktan programlar ve ya diğer araçlar yoluyla şunları yapamaz:

  1. Sistem belleğinin bir çeyreğini gerektiren işlemleri yürütmek.
  2. CGI, PHP veya yinelemeli ve her saniye çoklu işlem gerçekleştiren diğer tip scriptleri çalıştırmak.
  3. Bir saniyeden fazla olacak şekilde POP3 girişlerini uzaktan veya direk başlatan program ve işlem çalıştırmak.
  4. Sistem kaynaklarının çeyreğini veya daha fazlasını 30 saniyeden fazla kullanan işlemleri çalıştırmak.
  5. Fork Bombası kullanmaya, kaynak sınırlarını bozmak için girişimde bulunmaya, serverin performansını düşürecek şekilde davranmaya neden olan programları çalıştırmak veya işlemleri yapmak.
  6. 100'den fazla adrese sıralı olsun ya da paralel olsun toplu mail göndermek.
  7. Herhangi bir sisteme istemediği halde gereğinden fazla büyük miktarda mesaj göndermek. Büyük dosya transferleri elektronik maille değil de FTP yoluyla yapılmalıdır.
  8. Özel ayarlanmış veya paket mail liste yazılımını kullanmak
  9. Herhangi bir interaktif chat uygulaması kullanmak.
  10. Başıboş server süreçleri, torrent uygulaması, tracker, dosya paylaşımı, bire bir etkinlikler, IRC chat modülü, video akışı, oyun uygulamaları, web spider veya indeksçi, hayalet program ve ağır cron-işler.

Kaynak sınırları otomatik kontrol sistemi tarafından harekete geçirilebilir.

Daha Fazla Bilgi

Sistem kaynak yazılım sınırları izinsiz scriptleri engellemek için oluşturulmuştur. Bir de hafıza kaplama alanı veya cpu gereklilikleri değiş tokuşa ve sunucu performansını azaltan diğer sistem yavaşlamalarına neden olacaktır.

Eğer toplu mail gönderimini yaptığınızı farkedersek, spam olsun olmasın, hesabınızı kapatıp araştırma yapmayı tercih edebiliriz. Lütfen bu tür mailleri yerel ISP mail serverından veya kullanmaya yetkili olduğunuz başka mail sunucularından gönderiniz.

MegaHolding sanal depolama, yedekleme veya elektronik dosyalar için arşiv oluşturma, veriler, log dosyalar vb için sınırsız alan sağlamaz.

Kullanımsal yeterlilikler ve amaçlar için, Mega Holding ara ara sunuculardaki verileri yedekler, fakat müşterilerinin bilgilerini yedekleme zorunluluğu yoktur. MÜŞTERİNİN MEGA HOLDING SUNUCUSU ÜZERİNDEKİ DOSYALARININ VE VERİLERİNİN YEDEKLENMESİ TAMAMEN MÜŞTERİNİN SORUMLULUĞUNDADIR.

Veritabanı Kaynak Kullanımı

MySQL veritabanları Kendin-Yap şablon sahipleri için ücretsizdir. Mega Holding Hosting tasarımların sunucuya ya da sunucudaki veritabanına kötü etkisi olduğunda veritabanı tasarımında veya kullanım tekniklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mega Holding Hosting aynı zamanda oldukça zararlı işleyiş göstermesi durumunda veritabanını devre dışı bırakabilir.

Daha Fazla Bilgi

Bu politika tüm kullanıcılar için veritabanısunucularının performansını ve entegrasyonunu korumak adına vardır.

Güvenlik ve Telif Hakkı

Kullanıcı hesabın kötüye kullanılmasından sorumludur, hatta bu uygun olmayan bu durum arkadaş, aile üyesi, misafir ve bir çalışan tarafından yapılsa bile. Kullanıcı kendi hesabı yoluyla başka hesabın güvenliğini geçmeye çalışmamalıdır, başka ağa veya sunucuya izinsiz giriş yapmaya çalışmak yasaktır.

Yukarıda anlatılan herhangi bir olay durumunda, kullanıcının tüm hesapları kapatılacaktır ve kullanıcı sonuçtan sorumlu tutulacaktır.

Mega Holding Hosting'in dolandırıcılıkta, cracking(şifre kırma) ve tehlikeli davranışlarda veya zarar verici işlemlerde kullanılması açık bir şekilde yasaktır. İnternet yoluyla ulaşılabilir sistem işletimlerine karışmak yasaktır. Servislerimiz aracılığıyla bağlantıya geçtiğiniz veya kullandığınız ağ ve sistemlerin kabul edilebilir kullanım politikasına uymak zorunludur. Sahte e-mail oluşturmak, usenet iletileri veya diğer mesajlar yasaktır. Korsan yazılım kaçakçılığı yapmak yasaktır. Port taramak ve benzer araçların kullanımı yasaktır.

Mega Holding Hosting hizmetleri yoluyla telif hakkı düşünülmemiş yayınların, korsan yazılımın, film veya bu tip ürünlerin bulunduğu linklerin yayınlanması veya bunların varlığı konusunda bilgi paylaşımı sağlanması yasaktır. Biz yasadışı materyal ve davranışları korumadığımız gibi kesinlikle desteklemeyiz.

Eğer uygun olmayan bir durum söz konusu olursa, kullanıcının tüm hesapları inceleme bitene kadar kapatılacaktır. Kullanıcıya bu konu hakkında bildirim yapmak tercihimize kalmıştır.

Test, İnceleme ve Kontrol

Mega Holding Hosting hizmetlerinin disk alanı, bant genişliği, CPU özellikleri ve diğer kaynaklar açısından sunucu veya ağ kapasitesinin test edilmesinde kullanılması kesinlikle yasaktır.Aynı şekilde, Mega Holding Hosting hizmetlerinin güvenlik alanlarının, özelliklerin veya diğer sunucu işleyişlerinin, ağımızın, Mega Holding kaynaklarının incelenmesi için kullanılması yasaktır. Üçüncü şahıslar tarafından müşterinin iradesi altında başlatılan kontrol hizmetlerinde kişiler ağ, CPU ve diğer Mega Holding kaynaklarının kullanımında mantıklı olmalıdır. Diğer müşterilerinin zararına olmaması için Mega Holding Hosting ağ işleyişine ve sunucularına karışmamalı ve aşırı yükleme yapmamalıdırlar.

Mega Holding Hosting Tarafından Alınan Önlemler

Mega Holding Hosting kabul edilebilir kullanım politikasının ihlal edildiğinden haberdar olduğunda, Mega Holding Hosting bir soruşturma başlatır. Soruşturma boyunca, Mega Holding Hosting daha fazla yetkisiz işlemi engellemek içim müşterinin erişimini kısıtlayabilir. İhlalin büyüklüğüne bakılarak, Mega Holding Hosting kendi takdiryle müşterinin hosting hizmetlerini kısıtlayabilir, durdurabilir ve askıya alabilir. Eğer ihlal ceza gerektiren bir durumsa, Mega Holding Hosting böyle bir ihlali yetkili yasal mercilere bildirecektir.

Üçüncü Taraf Websitelerine Verilen Bağlantılar

Bu sitede yer alan ürünler ve bu site Meganın sahibi olmadığı veya Mega tarafından kontrol edilmeyen üçüncü taraf web sitelerine bağlantılar içerebilir. Mega Holding herhangi bir üçüncü taraf web sitesinin içeriği, şartlar ve koşulları, gizlilik politikaları veya uygulamaları için hiçbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, Mega üçüncü taraf web sitelerinin içeriğini düzenlemez veya sansürlemez. Bu siteyi ve bu sitede bulunan servisleri kullanarak, herhangi bir üçüncü taraf web sitesinin kullanımından doğacak her türlü sorumluluğu açıkça Mega Holding'e bırakırsınız. Buna göre, Mega Holding encourages you to be aware when you leave this Site or the Services found at this Site and to review the terms and conditions, privacy policies, and other governing documents of each other website that you may visit.

Mega Holding Hosting kullanımı hakkında bir sorunuz olursa, lütfen e-posta yoluyla irtibata geçiniz